Studium angličtiny na Novém Zélandu

Umožněte dětem vycestovat do AOTEAROA - Země dlouhého bílého mraku…

pro studenty ve věku od 11 let

Skupinové zájezdy pro děti

Lingua Connect přichází s jedinečnou nabídkou studia na Novém Zélandu určenou pro žáky ve věku od 11 let. Studium probíhá na jazykové škole s dlouholetou tradicí – New Zealand Language Centres. Děti se mohou zúčastnit tohoto programu v největším novozélandském městě Auckland.

Lingua Connect poskytuje kompletní agenturní servis: zajištění jazykového kurzu, ubytování, leteckou dopravu a doprovod delegáta, který Vám s čímkoliv pomůže jak během cesty, tak během samotného pobytu! Na přání zprostředkujeme organizaci jednodenních i víkendových výletů.

Pozn. V případě zájmu mohou s dětmi vycestovat i jejich rodiče a studovat angličtinu na téže škole. Kontaktujte nás na info@lingua-connect.cz pro více informací.

Proč studovat na Novém Zélandu?

Zeland

Nový Zéland je nádhernou zemí s nepřeberným množstvím možností k cestování a poznávání přírodních krás. Nabídka studia v této zemi poskytuje studentům mimořádnou příležitost k objevování nové kultury a studia anglického jazyka v mimoevropském prostředí a bude cennou zkušeností jak po jazykové stránce, tak po stránce osobního rozvoje. Pobyt na Novém Zélandu, který je bezpečný, krásný a dochází zde k prolínání mnoha kultur, bude nezapomenutelným zážitkem pro Vaše děti.

Proč studovat v Aucklandu?

Zeland

Auckland se nachází na severu Severního ostrova a je největším městem Nového Zélandu. Auckland láká turisty svou nádhernou polohou, mírným klimatem a širokou škálou možností toho, co zde lze vidět i dělat. Můžete například navštívit Aucklandské muzeum, Sky Tower, Viaduct Harbour, Auckland Art Gallery, Devonport a mnoho dalších míst. Auckland je jedním z nejlépe položených přístavních měst na světě s bezpočtem skvělých pláží a množstvím stezek a tras v nedalekých národních parcích.

New Zealand Language Centres (NZLC)

Zeland

New Zealand Language Centres je jazyková škola nabízející kurzy vysoké kvality více jak 25 let na dvou krásných místech – Auckland a Wellington. Obě školy poskytují svým studentům vynikající zázemí – prostorné třídy, wi-fi zdarma, počítačovou učebnu, kuchyňku a jídelnu. Kvalifikovaní a zkušení lektoři se postarají o to, aby studenti během kurzu výrazně zlepšili svou angličtinu a nabyli dostatečné sebevědomí pro komunikaci s rodilými mluvčími.

Auckland Campus je umístěn v nádherném prostředí Viaduct Harbour. Tato moderní škola má výhodnou polohu přímo v srdci města a je v blízkosti kaváren, restaurací a nákupních center. Tým NZLC Auckland se stará o odpolední program studentů a organizuje každý den různé aktivity.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v rodinách, které jsou pečlivě vybírány a prověřovány. Během týdne připravuje rodina dvě jídla denně (snídaně a večeře), o víkendu pak tři (snídaně, oběd, večeře). V každé rodině jsou spolu ubytovány dvě děti.

Kurz angličtiny

Full time – celodenní intenzivní kurz angličtiny. Dopolední výuka probíhá od 9.00 – 12.15, následuje přestávka na oběd, odpolední výuka probíhá od 13.15 a končí v 15.15. Dopoledne je kurz zaměřen na obecné jevy všech složek jazyka – čtení, psaní, poslech a mluvené slovo, odpoledne se pak studenti věnují hlavně konverzačním tématům. Po vyučování se mohou studenti zúčastnit odpoledního programu pořádaného školou (návštěvy zajímavých míst v Aucklandu, plavání, filmový klub atd.).

Požadavky:

Ceník třítydenního kurzu

*od 70 000,- Kč

Zahrnuje leteckou dopravu Praha – Auckland - Praha, dopravu z/na letiště v místě pobytu, ubytování v rodině na 20 nocí (během týdne polopenze, o víkendu plná penze), 3 týdny celodenního kurzu (25 lekcí týdně), pojištění, administrativní poplatky, český doprovod po celou dobu

*Celková cena se odvíjí od aktuálních cen letenek a kurzu novozélandského dolaru.
Pozn. Min. počet studentů pro uskutečnění pobytu je 8.

Nejbližší termíny:

Únor/Březen 2016

  • Termín uzávěrky přihlášek je 30.10.2015.
  • Přesný termín pobytu bude znám po uzávěrce přihlášek.

Studijní pobyt na Novém Zélandu z pohledu rodičů (26.5. – 17.6. 2013)

Zeland

Pobyt na NZ jsme hned od začátku považovali za výborný nápad. Našemu synovi se moc jet nechtělo, ale nechal se přesvědčit. Cestu nijak dramaticky neprožíval, mám dojem, že hlavně uvítal, že bude mít o tři neděle kratší školní rok... Zpočátku ani netušil, že to není výlet, ale intenzivní kurz angličtiny. Naše představa byla trochu naivní, pošleme dospívajícího kluka na druhý konec světa a vrátí se nám mladý, rozumný muž, což se samozřejmě nestalo ... Na otázku, jaké to tam bylo, jsme dostali standardní odpověď: " dobrý ". 

Po měsíci jsme se vydali na rodinnou dovolenou do anglicky mluvící země a najednou jsme uviděli, jak náš syn bez ostychu komunikuje s číšníky, prodavači, zpívá si anglické texty s rádiem, jeho suverenita a přirozenost nás ohromila, takový nikdy nebyl. Současně se rozpovídal o některých zajímavých detailech z cesty a ukázalo se, že má skutečně jedinečné zážitky, kterými může pobavit celou rodinu.
Závěr: Všechno bylo perfektně zorganizováno a bez problému, našemu synovi pobyt velmi prospěl a dalšího, až trochu povyroste, pošleme na NZ také.

Jitka H.


Zeland

Velkým přínosem pro dceru byl delší pobyt v zahraničí bez přítomnosti rodičů. Naučila se větší zodpovědnosti a samostatnosti. Díky bydlení v rodině se měla možnost seznámit  s jinou mentalitou, způsobem života, zvyklostmi a místní stravou.  Zároveň mohla porovnat fungování a prostředí rodiny, ve které bydlela, a vlastní rodiny. Během prvního týdne zmizel ostych mluvit v cizím jazyce. Získala jistotu a naučila se angličtinu  používat jak v komunikaci se spolužáky ve škole, tak k samostatnému vyřizování každodenních záležitostí v cizí zemi. Rozšířila si nejenom slovní zásobu a gramatické znalosti, ale měla možnost porovnat rozdílné druhy výuky během studia. Každý týden měla jiného lektora a skupinu spolužáků. 

Pobyt na NZ měl pro dceru přínos nejenom jazykový, ale i osobní. Zážitek, který si odnesla, ji bude obohacovat i v budoucnosti.

Lenka C.


Zeland

Dádě se moc líbilo a má krásné zážitky, které ji nikdo nevezme.  Jsem ráda, že se mohla podívat na Nový Zéland, poznat jinou kulturu a  krásnou přírodu. Zkusila si žít 3 neděle bez rodičů, z čehož já jsem zpočátku měla obavu, ale zvykla si velice rychle. V rodině byla spokojená a myslím si, že si utvořili s dětmi  celkem fajn partičku. Nadšená byla z návštěvy Hobbitonu, Sky Toweru a z ragbyového zápasu. Ale líbilo se jí i jezero Taupo, Rotorua a prakticky asi všude. Celý pobyt vidím velice pozitivně, děti si zkusily být nějakou dobu v anglickém prostředí, musely využívat angličtinu ke komunikaci, býti více samostatní a k tomu mohli poznat nové,  velmi krásné prostředí a kulturu.

Radka H.


Zeland

Rekapitulace jazykového pobytu na velmi vzdáleném Novém Zélandě z pohledu matky jedenáctileté Ley :

Jsme rádi, že pobyt proběhl bez problémů. Největší obava byla, do jaké rodiny se dcerka dostane a opět se mi potvrdilo, že obavy jsou většinou neopodstatněné. Rodina byla moc fajn, maminka Filipínka se starala o děti jako o "vlastní", moc dobře vařila a byla milá. Komunikace během pobytu fungovala s dcerkou přes skype téměř denně - děti si uvědomí spoustu maličkostí - např. časový posun - teoreticky vše znají, ale praxe je něco jiného....

Dcerka má teď kamarády na Tahiti, ve Vietnamu , v J. Korei a je s nimi i nadále v el. kontaktu - často ji musím od Facebooku odhánět , ale dělá mi radost, že si píší anglicky. Myslím, že to byl pěkný zážitek - sama jsem na NZ  nebyla, ale mám trochu pocit, že jsem tak lehce nakoukla. Děkuji paní učitelce za perfektní organizaci, za blog a fotodokumentaci.

Markéta N.


Zážitky a fotky dětí z pobytu na Novém Zélandu najdete na cestovatelském blogu: www.travelpod.com